Celem projektu jest podniesienie zdolności do zatrudnienia i poprawa zdolności adaptacyjnych pracowników do zmian zachodzących w gospodarce wśród 60 Uczestników Projektu (minimum 36 kobiet) należących do grupy docelowej w ramach działań outplacementowych poprzez nabycie nowych kwalifikacji od 01.09.2016 do 30.06.2018 roku.
W wyniku realizacji projektu co najmniej 60% osób objętych wsparciem w okresie do czterech tygodni od zakończenia udziału w projekcie podejmie pracę.
GŁÓWNE ZADANIA REALIZOWANE W PROJEKCIE
W ramach Projektu zaplanowane jest kompleksowe wsparcie, składające się z następujących form:
- DORADZTWO ZAWODOWE POŁĄCZONE Z PRZYGOTOWANIEM INDYWIDUALNEGO PLANU DZIAŁANIA (IPD) – każdy z Uczestników Projektu odbędzie 2 indywidualne spotkania po 4 godziny (8 godzin/1 Uczestnik Projektu),
- PORADNICTWO PSYCHOLOGICZNE – 30 Uczestników Projektu, w tym osoby powyżej 54 roku życia i osoby niepełnosprawne odbędą 3 spotkania indywidualne po 2 godziny (6h/1 Uczestnik Projektu),
- SZKOLENIA ZAWODOWE zakończone egzaminem zewnętrznym i uzyskaniem certyfikatu – szkolenia obejmują śr. 120 godzin dla jednej grupy; szkolenia będą zgodne z potrzebami i potencjałem Uczestników Projektu, mają związek z rzeczywistymi potrzebami na kwalifikacje i umiejętności na regionalnym lub lokalnym rynku pracy. Proponowana tematyka:
- Opiekun osób starszych,
- Sprzedawca na telefon,
- Doradca finansowy,
- Logistyk/Spedytor,
- Kasjer bankowo-walutowy z obsługą komputera,
- Przedstawiciel handlowy.
Katalog szkoleń nie jest zamknięty, ich wybór może być uzależniony od indywidualnych potrzeb i predyspozycji Uczestników Projektu zdiagnozowanych na etapie Indywidualnego Planu Działania. Przewiduje się jednak maksymalnie 10 różnych tematów szkoleń,
- STAŻE PRZYGOTOWUJĄCE DO PODJĘCIA PRACY W NOWYM ZAWODZIE – dla każdego Uczestnika Projektu przewidziany jest 5 – miesięczny staż powiązany z tematyką szkoleń,
- POŚREDNICTWO PRACY – ma charakter ciągły, towarzyszy każdej formie aktywizacji, a pośrednik pracy monitoruje aktywność Uczestników Projektu w poszukiwaniu pracy. Ponadto dla każdego Uczestnika Projektu przewidziane jest 6 spotkań indywidualnych po 2 godziny (12 godzin/1 Uczestnik Projektu), średnio 1 lub 2 spotkania na 2 miesiące dla każdego Uczestnika Projektu w trakcie udziału w Projekcie.
ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W PROJEKCIE
Prawidłowe zgłoszenie następuje poprzez składanie wymaganej dokumentacji rekrutacyjnej osobiście, pocztą lub mailowo. W wypadku osób niepełnosprawnych Biuro Projektu będzie przyjmować również zgłoszenia telefoniczne, podczas których ustalane będzie miejsce i termin wypełniania dokumentów zgłoszeniowych.
Wzory dokumentów rekrutacyjnych dostępne są w Biurze Projektu i na podstronie internetowej projektu. Dokumenty rekrutacyjne mogą być także przesłane do osoby zainteresowanej udziałem we wsparciu za pomocą poczty elektronicznej.
WARTOŚĆ PROJEKTU: 1 140 441,60 zł
WKŁAD Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO: 969 375,36 zł
KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?
Projekt skierowany jest do 60 osób (36 kobiet i 24 mężczyzn), w tym minimum 30% osób w wieku powyżej 54 roku życia – 18 osób (11 kobiet i 7 mężczyzn), minimum 60% kobiet – 36 osób, minimum 5% osób niepełnosprawnych – 3 osoby (2 kobiety i 1 mężczyzna), które spełniać będą łącznie następujące warunki:
- uczą się lub zamieszkują w rozumieniu Kodeksu Cywilnego na obszarze województwa łódzkiego,
- są zagrożone zwolnieniem, przewidziane do zwolnienia lub utraciły pracę z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu.
WZORY DOKUMENTÓW DO POBRANIA
Poniżej zamieszczamy REGULAMIN REKRUTACJI w ramach Projektu pt. „NOWY ZAWÓD – NOWY START! oraz dokumenty rekrutacyjne (Formularz rekrutacyjny oraz niezbędne oświadczenia/zaświadczenia) do pobrania dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie:
- Oświadczenie o niepozostawianiu w stosunku pracy lub innym (414,84 kB)
- Oświadczenie o nauce (411,17 kB)
- Oświadczenie uczestnika (335,44 kB)
- Formularz rekrutacyjny (782,97 kB)
- Oświadczenie potwierdzające uczestnictwo w jednym projekcie (422,13 kB)
- Oświadczenie o spełnieniu kryteriów grupy docelowej (319,15 kB)
- Oświadczenie o statusie na rynku pracy (327,63 kB)
- REGULAMIN REKRUTACJI (548,86 kB)
- Zaświadczenie pracodawcy (448,24 kB)
- Karta oceny formalno-merytorycznej formularza rekrutacyjnego (359,52 kB)
Prosimy także o dołączenie do dokumentów rekrutacyjnych:
- kserokopii świadectwa pracy potwierdzającego rozwiązanie lub wygaśnięcie stosunku pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu (potwierdzonej za zgodność z oryginałem);
- kserokopii rozwiązania umowy(potwierdzonej za zgodność z oryginałem).
W przypadku osób zarejestrowanych jako bezrobotne prosimy o dołączenie zaświadczenia z Powiatowego Urzędu Pracy potwierdzającego status osoby bezrobotnej wraz z zapisem o przyznanym/ bądź nie przyznanym prawie do zasiłku.
W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o dołączenie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.
KONTAKT
Biuro rekrutacji projektu „NOWY ZAWÓD – NOWY START!”
ul. Kossaka 12, I piętro, Łódź 93-213
E – mail:
praca@walljobs.pl
Telefon: 666 401 551
Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 09:00 – 17:00